1

Foto-pamiętnik naszego adoptowanego kota Jedynka, oraz innych rezydujących u nas czworonogów: znajd, zgub i bezdomniaków - podopiecznych Fundacji Szara Przystań.
Blog > Komentarze do wpisu

Panie doktorze! Wszędzie widzę yorki!

Krótko - pseudo york, ok roczny samiec, imię SZAGI, oddany przez właścicielkę z powodu sytuacji rodzinnej itd i tp. Był u nas przez tydzień, tydzień wzlotów i upadków. Ogólnie mówiąc - nieułożony. Układa się od okiem behawiorystki i jej  nie małego stada więc może już niedługo będzie ogarnięty. I co tu dużo gadać - on potrzebuje domu a my póki co potrzebujemy pieniążków na jego utrzymanie. Oczywiście właścicielka koniecznie chciała go oddać już już - przed jego terminem szczepień wiec ten koszt spadł na nas, oczywiście obiecywała, że coś na niego wpłaci - a figę.


Imię: Szagi
Data ur.: 18.12 2013r.
Płeć: samiec
Maść: czarno-złoty
Stosunek do psów i kotów: szukamy domu bez innych zwierząt
Stosunek do ludzi: ma problem z akceptacją mężczyzn Szczepienia i odrobaczenia: aktualne
Kastracja: wykonana


Do naszej fundacji zwróciła się o pomoc właścicielka psa w typie rasy York, chcąca oddać zwierzę z powodu trudnej sytuacji rodzinnej. Właścicielka opisała zwierzaka jako bezproblemowego pupila. Rozpoczęliśmy szukanie domu. Dość szybko zgłosiła się do nas bardzo fajna rodzina. Psiolubna, symaptyczna i szukająca podobnego psiaka. Szagi trafił do nowego domu gdzie niestety nie dogadał się z psem rezydentem i postanowiliśmy, że lepiej będzie jak poszukamy nowej rodziny. Szagi wrócił do swojej właścicielki, skąd został przwieziony do domu tymczasowego. Niestety okazało się, że Szagi nie dogaduje się nie tylko z innymi psami. W domu tymczasowym, do którego trafił w weekend okazał się bardzo terytorialny. Nie lubi mężczyzn, potrafi również zaatakować starszego chłopca. Nie wiemy jak reaguje na młodsze dzieci. Na spacerach jest spięty i przestraszony. W obecnej sytuacji nie dysponujemy domem tymczasowym, który podjąłby się opieki nad takim psem. Nasza fundacja od wielu miesięcy boryka sie z problemami finansowymi, nie możemy więc planować umieszczenia psa w hoteliku. Bardzo prosimy o każdą pomoc. Szukamy dla Szagiego domu stałego lub tymczasowego, który z pełną świadomością jego problemów podejmie się opieki i pracy nad psem. Ta decyzja musi być mocno przemyślana. Każda zmiana miejsca zamieszkania Szagiego bardzo źle wpływa na jego stan. W związku z tym, że zdajemy sobie sprawę, że znalezienie takiego domu graniczy z cudem, a w miejscu gdzie jest teraz nie może zostać, bardzo prosimy o wsparcie finansowe. Jeżeli okaże się, że pomożecie, przekażemy Szagiego do hotelu, gdzie zostanie poddany szkoleniu i otrzyma szanse na zmiane, która pozwoli znaleźć mu dobry dom. To młody pies, który bez odpowiedniego podejścia narażony jest na pełne stresu i nieszczęśliwe życie. Dajmy mu szanse na szczęście. Najszczęśliwsi bylibyśmy gdyby Szagi znalazł wirtualnego opiekuna. Wirtualna adopcja polega przede wszystkim na finansowym wspieraniu wyżywienia oraz pobytu podopiecznego w naszej fundacji. Wszelkie informacje o Szagim i formach pomocy uzyskacie pod nr telefonu tel. 783 976 021- Oliwia

Chcesz pomóc?
Fundacja Pomocy Zwierzętom Bezdomnym "Szara Przystań"
Zabrze 41-800
Ul. E.Czogały 9

Numer konta bankowego : 38 1140 2004 0000 3502 7491 1790
W tytule prosimy wpisać: SZAGI

 wtorek, 21 kwietnia 2015, free.natalia

Polecane wpisy